Zakończenie Projektu

Zakończenie Projektu
W dniu 31 grudnia 2015 roku Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego zakończyło projekt „Transgraniczna sieć centrów Usług i Doradztwa (SBC) Euroregionu Pomerania na lata 2009-2012″ w ramach  Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – Współpraca Transgraniczna Krajów Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.

 

W ciągu realizacji projektu z doradztwa skorzystały 1982 osoby, zorganizowano 21 spotkań gospodarczych, w których uczestniczyły 454 firmy  z sektora MŚP.

 

Głównym celem działalności Centrum Usługowo Doradczego było wspieranie transgranicznych kontaktów gospodarczych i sieci współpracy gospodarczej w szczególności poprzez:

– giełdy kooperacyjne i konferencje branżowe,

– tworzenie i aktualizacja transgranicznych baz danych gospodarczych,

– wspieranie rozwoju przedsiębiorczości, podejmowania działalności gospodarczej o charakterze transgranicznym (kwalifikacje, doradztwo, coaching)

– wspieranie MŚP przy wchodzeniu na nowe rynki w kraju partnerskim oraz polsko – niemieckich kooperacji przedsiębiorstw w przypadku wspólnego wchodzenia na nowe rynki (np. udział w targach, coaching, usługi tłumaczenia ustnego i pisemnego)

Centrum Usługowo – Doradcze (CUD) w Koszalinie było jednym z sześciu podobnych centrów, zlokalizowanych na terenie Euroregionu, po obu stronach granicy. Wszystkie usługi były oferowane bezpłatnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *