Odkryj Koszalin

„Odkryj Koszalin”

Od maja 2016 roku pod auspicjami Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego trzyosobowa grupa realizuje zadanie pn. „Odkryj Koszalin”. Projekt skierowany jest w szczególności do osób niepełnosprawnych ruchowo, które zainteresowane są odkryciem, poznaniem ciekawych obiektów Koszalina poprzez aktywny udział w grze miejskiej. Grupa docelowa została wybrana z uwagi na obecny brak oferty turystycznej skierowanej do osób niepełnosprawnych, w tym niepełnosprawnych ruchowo. W grze można uczestniczyć  indywidualnie lub grupowo.

Wydany w ramach projektu przewodnik opisuje trasę po 10 obiektach, atrakcjach miasta, które umożliwiają osobom z dysfunkcją ruchu dostęp do tych miejsc i tym samym uczestnictwo w krajoznawczym spacerze po mieście. Trasa turystyczna połączona jest z odgadywaniem zagadek związanych z opisanym miejscem. Każda osoba, która przedstawi kompletnie uzupełniony przewodnik otrzyma dyplom oraz spersonalizowaną przypinkę Odkrywcy Koszalina. Przewodnik, dyplom i przypinka dostępne są bezpłatnie w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie przy ul. Dworcowej. Przewodnik można odebrać u Pełnomocnika Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych.

Po zakończeniu projektu na stronie internetowej Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej www.it-pomorze.pl w nowoutworzonej zakładce „Turystyka dla niepełnosprawnych” zamieszczona zostanie elektroniczna wersja przewodnika oraz informacje praktyczne. Zapraszamy do udziału w grze miejskiej aktywizującej różne grupy społeczne.

LOGO_POMORZE_ZACHODNIE_WERSJA_PODSTAWOWA

 

karr logo

2015_logo_FIO_v1Mikrodotacje - logo OST

 

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

K016007742Ab

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *