Targi TOUR SALON 2014

W dniach 23 – 25 października br. odbyły się najważniejsze polskie targi turystyczne, tj. Targi Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon” w Poznaniu. Pomorze Zachodnie – jak co roku – wystąpiło z obszerną prezentacją regionalną. Stoisko Województwa Zachodniopomorskiego zostało zorganizowane wspólnie przez Województwo Zachodniopomorskie i Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną.

Na 100 metrowym stoisku swoją ofertę wystawiali: Województwo Zachodniopomorskie i ZROT, Świnoujście wraz ze Świnoujską Organizacją Turystyczną i Fortem Gerharda, Kołobrzeg wspólnie z hotelem Senator z Dźwirzyna, Koszalin razem ze Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego oraz Ogrodami Hortulus z Dobrzycy, Świdwin, a także Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie oraz Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie.

Tradycyjnie Województwo Zachodniopomorskie wraca z poznańskich targów z nagrodami, choć w tym roku reprezentacja Pomorza Zachodniego zdobyła wyjątkowo wiele laurów :

1. Nagrodę Acantus Aureus 2014 w konkursie Międzynarodowych Targów Poznańskich na najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej stoisko promocyjne otrzymała Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych rozwiązań architektonicznych i graficznych, które sprzyjają bezpośredniej komunikacji z klientem i podkreślają pozytywny wizerunek firmy i spójność przekazu promocyjnego.

2. Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszego produktu turystycznego 2014r. otrzymał Zachodniopomorski Szlak Żeglarski.

3. Wyróżnienie Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na najlepszy produkt turystyczny 2014r. otrzymały Ogrody Hortulus w Dobrzycy

4. W ogólnopolskim konkursie na najlepszy materiał promocyjny (drukowany, multimedialny) „Róża Regionów” – organizowanym przez redakcję czasopisma branżowego „Wiadomości Turystyczne” Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zdobył I miejsce w kategorii „Seria wydawnicza” za foldery:
• Zachodniopomorski Szlak Żeglarski,
• Zachodniopomorska Kraina Wodna,
• Zachodniopomorskie – turystyka campingowa,
• Zachodniopomorskie dla dzieci i młodzieży.

ponadto:
5. Statuetkę targów Tour Salon 2014 otrzymało Forum Turystyki Regionów w Szczecinie
6. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie otrzymał III nagrodę w Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej, w kategorii Przewodniki, za wydawnictwo „Śladami Lubinusa. Przewodnik niezwykły”

Przez trzy dni Poznań był areną spotkań specjalistów, zarówno izb, organizacji i stowarzyszeń na rzecz rozwoju turystyki, jak i firm świadczących w niej bezpośrednie usługi. W tym roku mogliśmy zapoznać się z ofertami blisko 500 wystawców z 33 krajów. Tegoroczną, jubileuszową, 25-tą edycję targów odwiedziło 20 tysięcy zwiedzających, z czego 9 tysięcy to specjaliści. Regionem partnerskim było Śląskie, a krajem partnerskim Gruzja. Targom towarzyszyły liczne warsztaty i wydarzenia podnoszące kwalifikacje specjalistów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Równie ciekawy program wydarzeń przygotowano dla szerokiej publiczności. Święto turystyki odwiedzili także znani podróżnicy. Na targach mogliśmy spotkać Martynę Wojciechowską, Piotra Kraśko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *