Targi Tour Salon – Poznań 2013

Targi Tour Salon – Poznań 2013
W dniach 17-19 października w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Pomorze Zachodnie przedstawiało swoją ofertę turystyczną na stoisku /70 m2/ przygotowanym przez Województwo Zachodniopomorskie i Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną. Na stoisku regionalnym prezentowali się : Szczecin, Kołobrzeg, Koszalin, Świdwin, Świnoujście, Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego.
Na targach można było odwiedzić stoisko projektu „Zachodniopomorski Szlak Żeglarski – sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego”, którego liderem jest ZROT. Trzydniowe święto turystyki daje możliwość zapoznania się z obszerną i atrakcyjną ofertą m.in. polskich i zagranicznych regionów, biur podróży, uzdrowisk, hoteli, ubezpieczycieli, czy przewoźników. To także dobra okazja do wymiany doświadczeń i zaczerpnięcia dobrych wzorców w zakresie działań promocyjnych, wydawnictw oraz funkcjonowania systemów Informacji turystycznej.
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego zaprezentowało swoje materiały promocyjne, w tym m.in Mapę turystyczną Powiatu Koszalińskiego, mapę wędkarską, Informator Turystyczny Katalog Bazy Noclegowej Powiatu Koszalińskiego oraz Katalog Bazy Noclegowej Gminy Mielno. Podczas trzech dni targowych na wspólnym stoisku Stowarzyszenia i Miasta Koszalin prowadzona była loteria, w której na hasło promocyjne Koszalina losowano drobne gadżety promocyjne miasta.
Czwartek na Tour Salonie był dniem dedykowanym przede wszystkim spotkaniom biznesowym. Organizatorzy przygotowali także wiele szkoleń, prelekcji i konferencji.
W trakcie targów rozstrzygnięty został konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny. Kapituła przyznała 10 Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej, z 42 zgłoszonych najlepszych regionalnych produktów turystycznych oraz 3 wyróżnienia, a z 9 kandydatów zgłoszonych do Złotego Certyfikatu nominowała 3 produkty.
Wyniki na stronie www.pot.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *