Kaszuby to wyjątkowa kraina, na terenie której nudzić się nie można. W czasie wycieczki po tej części Polski można nacieszyć się cennymi skarbami przyrody i widokami, które na długo zapisują się w pamięci. Kaszuby mogą oczarować i tych turystów, dla których liczą się cenne zabytki i miejsca, w których można poszerzać swą wiedzę na temat historii regionu. Jednym z takich miejsc jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.

Jakie atrakcje czekają tu na zwiedzających?

Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich to wyjątkowe miejsce, którego podczas wycieczki po Kaszubach nie można pominąć. To niezwykły muzeum swą działalność rozpoczęło w 1906 roku i jest najstarszym parkiem etnograficznym na ziemiach polskich. Od ponad stu lat na terenie tego skansenu gromadzone są zabytki ludowej architektury, dzięki czemu można tu zobaczyć, jak dawniej wyglądało życie na kaszubskiej wsi. Zabytkowe zagrody tworzą tu wyjątkową kolekcję, dzięki której w muzeum tym można odbyć wyjątkową podróż w czasie.

Na terenie skansenu można też podziwiać takie obiekty, jak wiatraki, budynek wiejskiej szkoły czy kościół, który może się pochwalić historią sięgającą XVII wieku. Ten skansen to nie tylko wystawy, ale i szereg wydarzeń kulturalnych. Dzięki nim można poszerzać swą wiedzę o Kaszubach oraz o kulturze tego regionu, można uczyć się kaszubskiego alfabetu oraz cieszyć dobrą zabawą. Wszystko to w wyjątkowo malowniczej scenerii i w przyjaznej atmosferze, którą Wdzydze Kiszewskie skutecznie zachęcają do wypoczynku na swym terenie.

Więcej o Kaszubach można znaleźć na stronie https://www.infokaszuby.pl/.