Kto w czasie krajoznawczej wycieczki po Polsce trafi Pomorze, ten będzie mógł nacieszyć się widokiem wielu cennych zabytków oraz muzealnych wystaw. W tej części kraju nie brak też atrakcyjnych tras turystycznych, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje Szlak Bursztynowy. Co warto wiedzieć na jego temat? Jakie atrakcje mogą tu zrobić największe wrażenie na zwiedzających?

Pomorze Gdańskie: niezwykła kraina pełna zamków

Wycieczki po Szlaku Bursztynowym będą nie lada gratką dla każdego, kto chce lepiej poznać Trójmiasto oraz Żuławy Wiślane, a przy okazji ujrzeć wiele pięknych wyrobów z bałtyckiego złota. Wśród tych miejscowości, które znalazły się na Szlaku Bursztynowym, bardzo ważne miejsce zajmuje Malbork. W tutejszym Muzeum Zamkowym, obok wielu cennych zabytków związanych z Krzyżakami, czeka na nas imponująca kolekcja dzieł sztuki, które powstały właśnie z bursztynu. Ciekawą galerią przedmiotów z bursztynu może się też pochwalić Gdańsk, przyciągający ciekawymi zbiorami zgromadzonymi m.in. w Muzeum Archeologicznym. Nie lada gratką dla każdego z nas może się też okazać Muzeum Inkluzji w Bursztynie, będące jedną z najważniejszych atrakcji na terenie Gdyni. Dla tych, którzy chcą spacerować w pięknym otoczeniu, ważnym punktem w programie wycieczki po Szlaku Bursztynowym będzie Wyspa Sobieszewska. W sezonie letnim działa tu Bursztynowe Centrum, które już dawno podbiło serca turystów wypoczywających w rejonie Gdańska.

1 thought on “Na Szlaku Bursztynowym

  1. Drugiego takiego miejsca nie ma… jeśli ktoś chce się dowiedzieć więcej o bursztynie, to Pomorze jest doskonałym miejsce.

Comments are closed.