Cedynia to jedna z ciekawszych miejscowości, jakimi może nas oczarować Pomorze. Miejscowość ta ma się czym pochwalić, przy czym wycieczki na jej teren najchętniej urządzają miłośnicy historii. Dlaczego tak się dzieje? Jakie atrakcje wzbudzają ich największe zainteresowanie?

Leżąca na terenie województwa zachodniopomorskiego, Cedynia z pewnością ma się czym pochwalić. Malownicza sceneria Pojezierza Myśliborskiego jest jej wielkim walorem, podobnie jak cenne pamiątki, przypominające nam o najważniejszych wydarzeniach historycznych związanych z tym miejscem. To właśnie tu Mieszko I i jego brat Czcibor pokonali wojska Hodona, a o bitwie pod Cedynią, stoczonej w 972 roku, do dziś mówi się na lekcjach historii. Cedynia często wymieniana jest też na lekcjach geografii, na której mówi się o niej jako o najbardziej na zachód wysuniętym mieście w Polsce.

Co warto zobaczyć w Trzebiatowie?

A co z atrakcjami o charakterze krajoznawczym?

Jak się okazuje, wycieczki po tym mieście mogą się dla wielu z nas okazać rewelacyjną przygodą oraz jedyną w swoim rodzaju podróżą w czasie. W gronie tych zabytków, przy których warto się zatrzymać na dłużej, znalazł się m.in. XIX-wieczny ratusz, będące wspaniałą ozdoba miejscowego rynku. Gotycki kościół Narodzenia NMP oraz zespół klasztorny Cysterek, mogący się pochwalić historią sięgającą XIII stulecia – oto najważniejsze atrakcje, dzięki którym Cedynia staje się coraz ważniejszym celem krajoznawczych wypraw. W mieście tym warto też zajrzeć do Muzeum Regionalnego, w którym zgromadzono sporo ciekawych eksponatów związanych z miastem i losami jego mieszkańców. A co z miłośnikami aktywnego wypoczynku? Każdy, kto znajdzie tanie noclegi w rejonie Cedyni, będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki po Cedyńskim Parku Krajobrazowym. Ma on wiele uroku, zatem czas spędzony na poznawaniu jego najpiękniejszych zakątków dla nikogo nie będzie czasem straconym.