7 najważniejszych atrakcji województwa pomorskiego

Pomorskie ma się czym pochwalić, a wycieczki po tym województwie mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Jakie miejsca w tej części kraju zasługują na szczególne wyróżnienie? Oto kilka propozycji dla tych, którzy chcą lepiej poznać Pomorze i jego najcenniejsze skarby.

Pomorze dla ciekawych: Biała Góra

Miejsce 7. Chojnice
Pobyt w Chojnicach to idealna propozycja dla tych, którym marzą się wycieczki po Borach Tucholskich oraz unikalne lekcje historii. Chojnice przyciągają wspaniałymi zabytkami, z którymi można się spotkać w trakcie spacerów po starówce, kuszą też piękną okolicą – idealną dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie w otoczeniu przyrodniczych skarbów.

Miejsce 6. Hel
Hel jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych nad polskim morzem, a wczasy na jego terenie są idealną ofertą dla amatorów sportów wodnych oraz dla tych, którzy chcą spędzić nad Bałtykiem udane wczasy z dziećmi. Na gości czeka tu m.in. słynne Fokarium, w którym można podziwiać najpiękniejsze zwierzęta żyjące w bałtyckich wodach, nie lada gratką dla miłośników historii stanie się natomiast wizyta w Muzeum Obrony Wybrzeża. Hel to również piękna zabudowa, w której wciąż bardzo ważne miejsce zajmują XVIII-wieczne domy rybackie.

Miejsce 5. Szymbark
Na terenie województwa pomorskiego nie brak malowniczych wiosek kaszubskich, mogących się pochwalić piękną okolicą oraz atrakcjami dla całej rodziny. Dla tych, którym marzą się rodzinne wczasy w tej części kraju, nie lada gratką będzie pobyt w Szymbarku – znanym letnisku, na terenie którego czeka słynny „Dom do góry nogami”, Dom Sybiraka oraz bunkier z czasów II wojny światowej.

Miejsce 4. Słowiński Park Narodowy
Wycieczki po terenie Pomorza będą nie lada gratką dla tych osób, które lubią spędzać czas na łonie natury. Jedną z najważniejszych atrakcji przyrodniczych, z jakimi można się tu spotkać, jest Słowiński Park Narodowy. Ten rezerwat biosfery UNESCO może się pochwalić ruchomymi wydmami – największymi w środkowej Europie, nie brak tu również torfowisk oraz malowniczych jezior. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że spacery po tym parku stają się wyjątkową przygodą dla każdego, kto stawia na aktywny wypoczynek w pięknej scenerii.

Miejsce 3. Gdynia
Choć Gdynia jest dość młodym miastem, na brak atrakcji nie można tu narzekać. Miasto, które w okresie międzywojennym stało się najważniejszym portem Rzeczypospolitej, przyciąga miłośników architektury modernistycznej oraz tych, którzy lubią spacerować wśród pięknych plaż. Czeka tu również wielkie Akwarium, w którym można zdobyć wiele cennych wiadomości na temat bałtyckiej przyrody, czeka też Molo Południowe, przy którym cumują pływające muzea: Dar Pomorza oraz ORP „Błyskawica”.

Miejsce 2. Malbork
Malbork może się pochwalić pięknymi widokami na dolinę Nogatu oraz cennymi zabytkami, przypominającymi o czasach średniowiecza. Wiekowa fara, dawne bramy miejskie oraz stary ratusz – oto wybrane atrakcje, z jakimi można się tu spotkać. Dumą tego miasta pozostaje jednak potężny zamek krzyżacki, w którym zapadało tak wiele ważnych dla losów Polski decyzji. Dziś zamek jest udostępniany turystom, a wizyta w Wielkim Refektarzu czy w Pałacu Wielkich Mistrzów może na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie.

Miejsce 1. Gdańsk
To duma Pomorza oraz obowiązkowy punkt w programie krajoznawczej wycieczki dla każdego, kto interesuje się historią oraz sztuką. W Gdańsku z cennymi skarbami architektury można się spotkać niemal na każdym kroku, a czas spędzony na jego terenie dla nikogo nie będzie czasem straconym. Kusi malowniczy park Oliwski oraz zabytki skupione przy Długim Targu, kusi słynny Żuraw oraz potężna bazylika Mariacka. Gdańsk to również liczne muzea, dzięki którym można zdobyć wiele cennych wiadomości i na temat II wojny światowej, i czasów „Solidarności”.

Województwo pomorskie to kraina pełna kontrastów, kusząca i wiekowymi miastami, i wyjątkowo cennymi skarbami przyrody. Kto zdecyduje się na podróż po tej części kraju, ten z pewnością żałować nie będzie – wręcz przeciwnie!

1 thought on “7 najważniejszych atrakcji województwa pomorskiego

  1. Hel jest na swój sposób wyjątkowy. Sama wyprawa łodzią na wyspę jest niezapomnianą pamiątką z wakacji. Dodatkowo, „klimat” na wyspie jest zawsze bardzie wakacyjny

Comments are closed.