Kraina Wiecznej Wiosny, czyli Madera! Jakie atrakcje oferuje?

madera

Jedni nazywają ją krainą wiecznej wiosny, inni rajskim ogrodem. Każde z tych określeń znajduje swoje odzwierciedlenie w klimacie i krajobrazie portugalskiego archipelagu, jakim jest Madera. Jest pełna historycznych pozostałości i bujnej, unikalnej roślinności. Do tego otoczona jest oceanem i pełna wzniesień, co tworzy wspaniałe widoki. To miejsce, w którym można naprawdę się zakochać! Pogoda na Maderze jest wyjątkowa, bo niemal przez cały rok temperatura oscyluje w granicach 19-25 stopni. Będąc na Maderze, warto posmakować portugalskiej, tradycyjnej kuchni i udać się na lokalny targ. Co jeszcze robić na tej rajskiej wyspie?

8 wyjątkowych miejsc na Maderze!

Zwiedzając Maderę, warto udać się na jeden z wielu na jej terenie punktów widokowych, a także na spacer pośród lewadów, czyli kanałów rozprowadzających wodę deszczową. Poza tym na wyspie możemy podziwiać ciekawą architekturę i liczne, otwarte do zwiedzania katedry! O to najciekawsze miejsca i atrakcje Madery:

  1. Funchal, czyli stolica Madery! Jest właściwie sercem wyspy i to właśnie tam skumulowane są najważniejsze jej zabytki. Sporą atrakcją jest już samo stare miasto z klimatycznymi kamienicami i kafejkami. Poza tym w mieście tym jest wiele muzeów w tym poświęcone najlepszemu portugalskiemu piłkarzowi – Cristiano Ronaldo
  2. Kolejka linowa z Funchal na Monte – to wyjątkowa i bardzo popularna atrakcja wyspy. Przede wszystkim przejażdżka przeszklonym wagonikiem zapewnia wspaniałe widoki na miasto, góry i ocean!
  3. Pałac Monte z tropikalnym ogrodem – to miejsce, w którym można podziwiać tropikalną roślinność i sztukę. Poza tym w miejscu tym znajduje się słynna, zabytkowa kolekcja płytek ceramicznych.
  4. Dolina Zakonnic – jest bardzo malowniczym miejscem, na które warto spojrzeć z góry z dostępnych punktów widokowych. Jest też miejscem owianym ciekawą historią i z tego względu symbolicznym.
  5. Naturalne baseny lawowe w Porto Moniz. To kolejna wyjątkowa atrakcja, która dostarcza wielu wrażeń – wspaniałe widoki i relaksujące kąpiele. Wspomniane baseny skalne ukształtowane zostały przez płynącą lawę zastygającą w zimnej oceanicznej wodzie.
  6. Cabo Girao, czyli jeden z najwyższych klifów w Europie. Ma kształt brylantu, a na jego szczycie znajduje się oszklony taras widokowy. Zapewnia niezapomniane wrażenia.
  7. Półwysep św. Wawrzyńca, który wyróżnia się półpustynnym klimatem. Choć nie ma na nim żadnych wysokich drzew, to i tak ma niesamowite walory przyrodnicze. To kolejne miejsce, z które rozpościera się piękny krajobraz wyspy.
  8. Lewady, czyli kanały nawadniające, które wykute są w zboczach górskich. Wzdłuż nich ciągnął się liczne szalki piesze o różnym stopniu trudności. Każdy dostarcza wielu wrażeń i napawa wspaniałymi widokami.

Albo zawsze możesz postawić na wspaniałe wakacje w polskich górach, o których szczegółowo piszemy pod linkiem www.goryinfo.pl.