Odkryj piękno włoskich miast: Perugia

Perugia

Jest jednym z ciekawszych miast, jakimi mogą się pochwalić Włochy, a w czasie wycieczki po jej terenie na nudę nikt nie będzie mógł narzekać. Perugia to wspaniałe miasto, którego walory biura podróży doceniły już dawno. Jakie atrakcje turystyczne zasługują tu na szczególne wyróżnienie? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście?

Włochy znane i cenione są przede wszystkim ze względu na zabytki sakralne oraz na ciekawe przykłady sztuki renesansowej. Z takimi atrakcjami w Perugii spotkać się może każdy z nas. Piękny plac z Wielką Fontanną z XIII wieku jest miejscem zasługującym na uwagę z całą pewnością. W gronie zabytków sakralnych wyróżnia się z kolei katedra św. Wawrzyńca – piękna świątynia, którą koniecznie trzeba zwiedzić w czasie wycieczki po mieście.

Biura podróży promują jako jeden z najważniejszych zabytków w tej części państwa włoskiego, a szerokie grono sympatyków tego zabytku najlepiej świadczyć może o jego wartości. To ciekawy zabytek z przełomu XIV i XV wieku, którego dumą jest pierścień św. Józefa. Wiele cennych zabytków sakralnych czeka też w muzeum, które mieści się przy katedrze. Twierdza z XVI wieku to z kolei ciekawa pamiątka, która przypomina o czasach papieża Pawła III i jego zwycięstwie nad Perugią – miastem niepokornym i lubiącym stawiać opór papieżowi. Wśród zabytków świeckich na wyróżnienie zasługuje z kolei piękny ratusz, który swą formą przypomina gotycką budowlę pałacową.

Perugia nie bez powodu stała się ulubienicą niejednego biura podróży. To piękne miasto, które z całą pewnością zasługuje na uwagę. Nie brak tu ciekawych atrakcji oraz możliwości spędzenia czasu w ciekawy sposób. W czasie wycieczki po tym mieście każdy znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego i przekona się, że Włochy to kraj wyjątkowy.

Albo zamiast wycieczki za granicę, zawsze możesz postawić na atrakcje krajowe, jak choćby najpiękniejsze miejsca w Poznaniu i okolicach, o których dowiesz się, wchodząc na https://www.po24.pl.