Wczasy nad Bałtykiem? Spędź je aktywnie!

Urlop nad Bałtykiem nie musi równać się spędzeniu całego czasu na plaży.

Jeśli lubicie to robić i chcecie maksymalnie skorzystać z pięknej pogody, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, ale jeśli chcecie przeżyć coś jeszcze lub wykorzystać pochmurne dni, znajdziecie nad morzem szereg możliwości.

Widoki po horyzont w latarniach morskich

Na całym polskim wybrzeżu spotkać można kilkanaście latarni morskich, które będą atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oryginalne budowle robią wrażenie, a każda z nich ma odrębną historię, którą warto poznać. Kto nie ma lęku wysokości, może pokonać setki schodów i obejrzeć świat z góry, a także z całkiem bliska przyjrzeć się ogromnym żarówkom, które do dziś wskazują statkom kierunek.

Ruszaj w rejs i poczuj się jak zdobywca mórz

W bardzo wielu nadmorskich kurortach można skorzystać z możliwości wyruszenia w rejs statkiem stylizowanym między innymi na łódź wikingów czy okręt piracki. Dzieci poczują się jak prawdziwi zdobywcy mórz, kiedy tylko statek zacznie oddalać się od lądu. Na pokładzie może solidnie wiać, gwarantowane są też przechyły, ale to tylko uatrakcyjni rejs. Rejsy są całkowicie bezpieczne, zatem ahoj, przygodo!

Więcej o rejsach po morzu bałtyckim: https://sianozety24.pl/wakacyjne-rejsy-po-morzu-baltyckim/

Zapoznaj się z przyrodą

Rzadko jest możliwość obejrzeć zwierzęta żyjące w morzach i oceanach, dlatego będąc nad morzem, warto odwiedzić akwaria i fokaria. Żółwie, foki, ryby egzotyczne znane z filmów czy bajek – to wszystko można zobaczyć z bliska, zapoznać się z ich zwyczajami, warunkami, w jakich żyją, a także dowiedzieć się sporo o ekologii.

Muzea nie muszą być nudne

Każde muzeum jest interesujące dla określonej grupy osób, a nad polskim morzem jest tak wiele skansenów i muzeów, że z pewnością znajdziecie dla siebie takie, które po prostu będziecie musieli odwiedzić. Okręty wojenne, muzea wojskowe, muzeum chleba, emigracji, minerałów, skanseny morskie i wiele innych. Niemal każda nadmorska miejscowość ma w okolicy coś wartego uwagi. Warto się rozejrzeć.

Spędzaj urlop tak, jak lubisz. Opalaj się, zwiedzaj, pływaj, obserwuj i wróć maksymalnie zrelaksowany.