Pomorze Zachodnie staje się regionem coraz bardziej popularnym wśród turystów. To raj dla miłośników pięknych widoków oraz dla tych, dla których największą atrakcją są wycieczki po historycznych miastach. Pomorze to świetne zagospodarowanie, dzięki czemu każdy znajdzie tu noclegi bez problemów oraz środki komunikacji, które będą mu ułatwiały zwiedzanie tej krainy. A gdzie warto się wybrać? W gronie tych miast, które mogą się okazać wyjątkowo atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego z nas, znalazł się Trzebiatów. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości?

Trzebiatów to przede wszystkim wspaniały układ urbanistyczny. Wspaniały ratusz oraz znajdujący się w jego pobliżu kościół Macierzyństwa NMP to cenne zabytki, z którymi warto zapoznać się już na samym początku zwiedzania tego miasta. Warto spędzić trochę czasu na rynku, wokół którego nie brak ciekawych kamienic. Jedną z tych najciekawszych jest Kamienica Pod Słoniem, której wspaniała elewacja uznawana jest za jedną z najwspanialszych wizytówek miasta. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić, jest słynna Baszta Kaszana. Z końca XVII wieku pochodzi kolejna perełka miejscowej architektury. To pałac księżnej Marii Czartoryskiej, który obecnie służy mieszkańcom miasta jako ośrodek kultury.

Wycieczki po Trzebiatowie to idealna propozycja dla tych, którzy lepiej chcą poznać Pomorze. To piękne miasto, które może oczarować każdego. Kto znajdzie noclegi na terenie tego miasta, ten będzie mógł zapoznać się również z licznymi atrakcjami czekającymi w jego najbliższej okolicy. I one mają wyjątkową moc przyciągania oraz ogromną wartość historyczną.