Inowrocław i okolice: co warto zobaczyć?

Inowrocław

Inowrocław to jedno z piękniejszych miast, jakimi mogą nas oczarować Kujawy. To malownicze uzdrowisko przyciąga spokojem oraz malowniczą okolicą, dzięki czemu wypoczynek w tej części kraju może każdemu z nas sprawić wiele radości. Co warto wiedzieć o tym mieście? Jakie atrakcje czekają w jego najbliższej okolicy?

Inowrocław – nowoczesny kurort dla każdego

Inowrocław znany jest z wydobycia soli, dzięki której miasto to mogło również zaistnieć jako uzdrowisko. Jego dumą jest nowoczesne inhalatorium solankowe, będące drugą pod względem wielkości tężnią solankową w Polsce. Wśród kuracjuszy, którzy zaglądają do Inowrocławia, wielką popularnością cieszą się też spacery po terenach malowniczego Parku Solankowego, mogącego się pochwalić malowniczymi alejkami spacerowymi i ciekawymi dekoracjami roślinnymi. Spacer w takiej scenerii będzie dla każdego nie lada gratką, a odpoczynek w takim miejscu może sprawić wiele radości wszystkim osobom marzącym o wypoczynku w ciszy i spokoju. Stawy, palmiarnia oraz pijalnia wód – oto kolejne atrakcje, którymi przyciąga Inowrocław. W okresie letnim wielkim zainteresowaniem cieszą się też liczne koncerty, organizowane przy muszli koncertowej.

Podróżując po województwie kujawsko-pomorskim, warto też wstąpić do Bydgoszczy. Tutaj możesz poznać najpiękniejsze atrakcje i zabytki w Bydgoszczy.

Co warto zobaczyć w Inowrocławiu?

A co z tymi, dla których Inowrocław stał się celem krajoznawczej wycieczki? Jak się okazuje, i oni na nudę nie będą mogli w tym mieście narzekać. Spacery w rejonie Rynku oraz po ulicy Królowej Jadwigi to nie lada gratka dla tych, którzy lubią spędzać czas wśród zabytkowych budowli. Jedną z tych najważniejszych jest bazylika Mniejsza im. Najświętszej Maryi Panny, mogąca się pochwalić historią sięgającą XII wieku. Dla tych, których fascynuje sztuka gotycka, ważnym doświadczeniem może się okazać wizyta w kościele św. Mikołaja – kolejnej pamiątce z czasów średniowiecza, z której Inowrocław może być wyjątkowo dumny.

Gdzie jeszcze warto się wybrać?

Jak na znane uzdrowisko przystało, Inowrocław posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Dzięki temu każdy z nas może tu bez większych problemów znaleźć dla siebie tanie noclegi i urządzać ciekawe wycieczki po najbliższej okolicy. Kusi pobliska Kruszwica, znana z Mysiej Wieży i malowniczego jeziora Gopło, fascynują też Złotniki Kujawskie, których dumą jest ogromne pole lawendy – największe na Kujawach. W Strzelnie na turystów czekają cenne perełki romańskiej architektury, z kolei w Pakości czeka Kalwaria Pakoska. Tu, na terenie Kujawskiej Jerozolimy, każdy z nas może pospacerować w pięknej scenerii oraz nacieszyć się widokiem zabytkowych kaplic.

Kujawy mają się czym pochwalić, a czas spędzony na ich terenie nie będzie czasem straconym. Piękne krajobrazy, ciekawe miejscowości oraz cenne zabytki, związane z początkami państwa polskiego – oto atrakcje, którym z pewnością warto poświęcić więcej uwagi podczas historycznych wycieczek po kraju.