Co możemy zwiedzić i zobaczyć w Kołobrzegu?

Gdzie warto się wybrać by spędzić niezapomniane wczasy nad morzem, a przy okazji zwiedzić sporo ciekawych obiektów? Jednym z ciekawszych miast nad Bałtykiem jest Kołobrzeg, na terenie którego każdy z nas będzie mógł w przyjemny i pożyteczny sposób spędzić wolny czas.

Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Zwiedzanie Kołobrzegu warto zaplanować w taki sposób, by móc spędzić sporo czasu na terenie Dzielnicy Uzdrowiskowej. Jedną z jej turystycznych wizytówek jest molo, po którym tak chętnie spacerują turyści z całego kraju. Kołobrzeg może się też pochwalić okazałą latarnią morską, która stała się jedną z turystycznych wizytówek tego kurortu. Z pewnością warto pospacerować wokół tej latarni, warto też wdrapać się na jej szczyt. Ten obiekt to rewelacyjny punkt widokowy, z którego roztacza się niezapomniana panorama. O nadmorskim charakterze tego miasta przypomina też port, któremu warto się przyjrzeć w trakcie spacerów.

Zwiedzanie Kołobrzegu

Kołobrzeg jest też miastem ciekawym dla tych osób, które cenią sobie interesujące wystawy muzealne. Podobnie jak inne miasta w północnej części Polski, jak np. Gdańsk – gdanskinfo.pl. Jednym z ważniejszych punktów w programie wycieczki po Kołobrzegu jest Muzeum Oręża Polskiego, które swą działalność rozpoczęło w latach 60-tych XX wieku. Siedzibą tego muzeum jest m.in. pałac Braunschweigów oraz przy ulicy Gierczak 5. Ta placówka zachwyca kolekcją mundurów oraz dawnej broni, nie brak tu również czołgów oraz wozów pancernych.

Oczywiście Kołobrzeg może się też pochwalić wieloma ciekawymi budowlami. Jednym z ważniejszych zabytków jest tu gotycka katedra, mogąca się pochwalić historią sięgającą XIV stulecia. Uwagę przyciąga też miejski ratusz, zbudowany pod koniec XIX wieku według projektu Karola Schinklera. Jego neogotycka bryła do dziś skutecznie przyciąga uwagę i sprawia, że wycieczki po tym mieście stają się jeszcze większą przyjemnością.